סוגי הביטוח השונים

מערכת הבריאות בחו"ל שונה ממערכת הבריאות בישראל. באירופה אין צורך בביטוחים מסובכים משום שמערכת הבריאות שם דומה למערכת הבריאות הישראלית. להבדיל ממערכת הבריאות בישראל ובאירופה, המערכת האמריקאית פועלת למטרות רווח.

אם אין לכם ביטוח הולם שיכסה אתכם מכל הכיוונים ותביעתכם סביר שתדחה, יתכן והטיפול הרפואי הפשוט שתצטרכו יסתכם באלפי דולרים. חשוב שתמצאו כיסוי רפואי מלא, משירותי טיפת חלב ועד כיסוי מלא לניתוחים והשתלות על מנת שבעת הצורך, תוכלו לקבל את השירות והטיפול הרפואי הטובים ביותר, בעלויות נמוכות מהמקבילות המקומיות. נסו למצוא ביטוח שמקנה כיסוי רפואי מלא באמצעות שירותי בריאות כללית בעת תקופת ההמתנה הקבועה בחוק ובעת ביקורי מולדת. כך תבטיחו לעצמכם שבמידה ותצטרכו לחזור לטיפול רפואי בישראל, תישמר זכאותכם לקבלת הטיפול בישראל.

כסטודנטים זרים, אתם עתידים לצאת לתקופה ממושכת בחו"ל ואינכם יכולים להסתפק בביטוח נסיעות לחו"ל. ביטוח נוסעים לחו"ל קצוב בזמן, מוגבל בהיקפו, מטפל בבעיות חירום בלבד ומאפשר לחברת הביטוח להחזירכם ארצה להמשך טיפול בבעיות רפואיות. ביטוח רפואי מקיף יאפשר לכם לקבל טיפול רפואי, מבלי להתחשב בעלויות הגבוהות ומבלי שתיאלצו להקדים את חזרתכם ארצה ולפגוע בתוכניות הלימודים שלכם. בארה"ב, למשל, מערכת הבריאות מבוססת על רפואה פרטית בלבד. היעדר כיסוי הולם יכול להפוך לנטל כלכלי בלתי נסבל.

ישראלים השוהים בחו"ל למעלה משנתיים ואינם משלמים דמי ביטוח בריאות למוסד לביטוח לאומי, או השוהים בחו"ל למעלה מחמש שנים ואיבדו את תושבותם, אינם זכאים לשירותים רפואיים על פי סעיף 58 לחוק ביטוח בריאות ממלכתי. במקרה זה לא תהיו זכאים לשירות רפואי אפילו בביקורי מולדת. בעת חזרתכם לשהות קבע בישראל תחול עליכם תקופת המתנה של חודשיים בגין כל שנת היעדרות מישראל.

אם אתם חושבים על חיים בחו"ל, ותמיד חלמתם ללמוד באוניברסיטה נחשבת בעולם, אני ממליץ שלפני שאתם אורזים מזוודות, תבצעו סקר מקיף על ביטוח רפואי לישראלים בחו"ל. ביטוח רפואי נכון יהפוך את החיים מעבר לים להרבה יותר קלים, ותוכלו להסיר דאגה מכל צורך רפואי שלכם: החל בטיפת חלב, דרך ביקורי רופא וכלה באשפוזים, ניתוחים והשתלות. את כל זאת יש לבצע תוך שמירה על רצף הזכויות הרפואיות שלכם בישראל.

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם

Skip to content