מלגות קרן וקסנר (Wexner Scholarships) - תואר שני במינהל ציבורי בהרווארד

קרן וקסנר היא ארגון פילנתרופי אשר נוסד בשנת 1984 בקולומבוס, אוהיו שבארצות הברית על ידי לזלי וקסנר ורעייתו, אביגיל וקסנר במטרה לטפח מנהיגות ציבורית ישראלי ויהודית. מטרת הקרן היא לחזק את המגזר הציבורי בישראל בכללותו, כמו גם את הקהילות היהודיות ברחבי העולם, ולשפר את איכות המנהיגות של אלה.

לקרן שלוש תוכניות ליבה לפיתוח מנהיגות ציבורית בקרב יהדות ארצות הברית ובישראל. רבים מבוגרי תוכניותיה מתבלטים בעמדות השפעה בחיים הציבוריים בישראל ובעולם היהודי.

מלגות תוכנית קרן וקסנר ישראל (WIFP) לתואר שני במינהל ציבורי באוניברסיטת הרווארד

תוכנית קרן וקסנר בישראל (Wexner Israel Fellowship Program) נוסדה בשנת 1989. תוכנית זו משותפת לקרן וקסנר ולתואר השני במינהל ציבורי (Mid Career, Master in Public Administration) בביה"ס לממשל ע"ש קנדי שבאוניברסיטת הרווארד (Harvard Kennedy School), ארצות הברית. חזון תוכנית זאת הינו "להעניק לדור המנהיגים הציבוריים הבא של מדינת ישראל הכשרה במנהל ציבורי ופיתוח מנהיגות, להגברת איכות הדמוקרטיה ומוסדות המגזר הציבורי הישראלי".

ועדת הבחירה של תוכנית קרן וקסנר ישראל בוחרת עד עשרה אנשי מנהל ציבורי ישראליים - יהודים ולא יהודים - להשתתף בתוכנית מדי שנה. התוכנית מיועדת לעובדי המגזר הציבורי בעלי נתונים אישיים ואקדמיים גבוהים. התוכנית האקדמית נמשכת אחד עשר חודשים, במסגרתה נוטלים הסטודנטים חלק במגוון קורסים וסדנאות ייחודיים במטרה להקנות להם כלים ומיומנויות בתחומי המינהל הציבורי והמנהיגות.

בסיומה של התוכנית, מוענקים לבוגרים תארי מוסמך במנהל ציבורי (MC-MPA) של אוניברסיטת הרווארד (HKS), וכן תעודה על השלמת תוכנית המנהיגות של הקרן. הבוגרים מחויבים להמשך עבודה במגזר הציבורי לתקופה של שלוש שנים, ורובם נשארים לתקופות ארוכות יותר. נכון לשנת 2012, מונה קהילת הבוגרים 221 עמיתים (עשרים ושלושה מחזורים). רובם המכריע עוברים במשרדי הממשלה השונים, מערכת הביטחון, מערכת החינוך, מערכת הרפואה הציבורית וכן במגזר השלישי (NGOs)

תנאי המענק - קרן וקסנר למינהל ציבורי (MC-MPA)

קרן וקסנר (Wexner) תממן את שכר הלימוד לעמיתים. ימומנו הוצאות נסיעה, ביטוח רפואי ומלגת מחייה לעמיתים ובני משפחותיהם. בנוסף, הקרן תממן במהלך שנת הלימודים סמינרים ותוכנית הכשרה ייעודית על מנהיגות עבור העמיתים.

תוכנית קרן וקסנר ישראל למינהל ציבורי באוניברסיטת הרווארד- הגשת מועמדות

על המועמדים לתוכנית לענות על התנאים הבאים:

 • הצלחה במילוי תפקידים בשירות הציבורי, כושר מנהיגות וסיכוי להשתלב בתפקידים בכירים במינהל הציבורי.
 • ניסיון של שבע שנים לפחות בשירות אחד או יותר מהגורמים הבאים: שירות המדינה, שלטון מקומי, רשויות ממשלתיות, חברות ממשלתיות, כוחות הביטחון, בתי חולים, קופות חולים ומלכ"רים בעלי פעילות ציבורית מובהקת. מועמדי נציבות שירות המדינה חייבים לעמוד בתנאי הנציבות.
 • גיל 30 עד 49 שנה.
 • תואר אקדמי בתחום כלשהו.
 • שליטה בשפה האנגלית (TOEFL או GRE) בכפוף לדרישת האוניברסיטה. ציוני בחינה אינם נדרשים לצורך הגשת טופס מועמדות ראשוני.
 • התחייבות להמשיך ולעבוד בשירות הציבורי בישראל, למשך 3 שנים, עם תום שנת הלימודים.

ניתן להגיש מועמדות לתוכנית וקסנר (Wexner) לשנת הלימודים האקדמית 2013-2014 בין החודשים יוני לנובמבר 2012.

למילוי טופס מועמדות ראשוני ומידע נוסף, יש לפנות לאתר הקרן.

לוח זמנים להגשת מועמדות לתוכנית קרן וקסנר ישראל

לוח הזמנים של אוניברסיטת הרווארד, השונה מזה של תוכנית קרן וקסנר ישראל, איננו תקף למועמדי תוכנית העמיתים של הקרן. להלן לו"ז למעמדי תוכנית קרן וקסנר ישראל:

 • יום ב', 12.11.2012 – מועד אחרון להגשת טופס מועמדות ראשוני (Eligibility Form) לתוכנית הקרן תנאי מקדים לקבלת טופס הרשמה מלא (Application Form).
 • יום ב', 26.11.2012 – מועד אחרון להגשת מסמכי המועמדות המלאים למשרדי הקרן, כולל: טופס הרשמה; המלצות; גיליונות ציונים; העתק ציון בחינת TOEFL או בחינת GRE, לרבות כל ערעור רלוונטי; העתק מטופס ההרשמה האלקטרוני של אוניברסיטת הרווארד והגשת הטפסים אל האוניברסיטה, לרבות גיליונות ציונים; המלצות וכל מסמך נדרש אחר.
 • פברואר-מרץ 2013 – החלטות לגבי רשימת המועמדים שעוברים לשלב ה- Finalists וזימון מועמדים אלה לראיונות בפני ועדת הקבלה של הקרן.
 • מרץ 2013 – ראיונות לתוכנית קרן וקסנר ישראל בפני ועדת הבחירה.
 • אפריל 2013– יום אוריינטציה לחברי הכיתה החדשה.
 • יולי 2013– תחילת לימודים בתוכנית קרן וקסנר ו-HKS.

קורס הכנה ל-TOEFL

מלגת קרן וקסנר ללימודי תואר שני במינהל ציבורי באוניברסיטת הרווארד היא הצעה אטרקטיבית במיוחד. מדי שנה פונים מועמדים רבים לקרן וקסנר (Wexner) ומגישים מועמדות. רק אחוז קטן מאוד מתוכם מתקבלים לבסוף לתוכנית היוקרתית במינהל ציבורי. רוצים להגדיל את הסיכויים שלכם לקבלה לתוכנית וקסנר למנהיגות ציבורית (Public Leadership)- ציון גבוה מאוד ב-TOEFL הוא תנאי הכרחי.

בשנת הלימודים הנוכחית, ציון הסף המינימאלי הנדרש בבחינת ה-TOEFL על-ידי אוניברסיטת הרווארד (Harvard) הנו:

 • ציון 100 לפחות בגרסת האינטרנט (IBT);
 • ציון 250 לפחות בגרסה הממוחשבת (CBT);
 • ציון 600 לפחות נקודות בגרסת הנייר (PBT).

מדובר בציונים אשר מהווים תנאי סף מבחינת אוניברסיטת הרווארד. כל שיפור בציון מעבר לציונים הנ"ל, ייטיב עם המועמדים לתוכנית וישפר את סיכויי הקבלה שלהם לאוניברסיטת הרווארד (Harvard).

קורס הכנה ל-TOEFL של ביה"ס האמריקאי - ביה"ס המוביל בארץ בהכנה למבחני TOEFL. קורס ההכנה ל-TOEFL יכין אתכם בצורה המקיפה והטובה ביותר למבחן, וידאג שתוציאו ציונים מקסימאליים שיאפשרו לכם להתקבל בקלות לתוכנית קרן וקסנר למינהל ציבורי באוניברסיטת הרווארד.

הבטיחו לעצמכם מקום במחזור הבא של קרן וקסנר (Wexner) בתוכנית למינהל ציבורי בהרווארד- הירשמו לקורס ההכנה ל-TOEFL הקרוב.

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם

Skip to content