מבנה מבחן TOEFL

TOEFL בודקת את הידע של הנבחנים בכל תחומי השפה: קריאה, כתיבה, דיבור ושמיעה. בהתאם לכך, כוללת הבחינה ארבעה פרקים, כל אחד בוחן תחום אחר של השפה. ה- TOEFL ניתן בשתי גרסאות:

PBT - גרסת דף ועיפרון. בחינה זו כוללת פרקים של קריאה, כתיבה, שמיעה ודקדוק, במקום חלק הדיבור. בשנים האחרונות הולכת ונעלמת גרסת ה-PBT.

iBT - הגרסה הממוחשבת של TOEFL. בגרסה זו כל הבחינה נערכת מול מחשב בארבעה פרקים לפי הסדר הבא: קריאה, הבנת הנשמע, דיבור ולבסוף כתיבה. בגרסה זו התוצאות מתקבלות מהר מאוד, כאשר תשובות ראשוניות בלתי רשמיות ניתנות כבר בתום הבחינה.

פרקי הבחינה הממוחשבת:

קריאה - בין שלושה לחמישה קטעים , כ- 700 מילים בכל קטע. הקטעים עוסקים בנושאים אקדמיים שונים. לאחר כל קטע מופיעות בין 12-14 שאלות. פרק הקריאה נמשך בין שעה לשעה וחצי.

הבנת הנשמע - הפרק כולל בין ארבעה לשישה קטעי שמיעה, כל אחד נמשך בין שלוש לחמש דקות, ולאחריו מוצגות 6 שאלות. הפרק כולו אורך בין שעה לשעה וחצי.

לאחר עשר דקות הפסקה מגיע החלק השני של ה- TOEFL.

פרק הדיבור: כולל 6 מטלות דיבור בסך הכול, בשתיים מהן תתבקשו להביע דעה בנושא מוכר כפי שיוצג בפניכם. 4 המטלות הנוספות מבוססות על קטע שמיעה. הפרק נמשך 20 דקות בסך הכול.

הפרק מתבצע בעזרת אוזניות- הנבחן מרכיב אוזניות ומדבר למיקרופון שמוצמד אליהן. תשובותיו מוקלטות ולאחר מכן שני בוחנים בארה"ב מאזינים להקלטות וקובעים את הציון בפרק.

פרק הכתיבה: בפרק שתי מטלות כתיבה, וזמן של חמישים דקות להכין את שתיהן. המטלה הראשונה מבוססת על קטעי קריאה ושמיעה קצרים הקשורים אחד לשני, שיוצגו בפניכם.

במטלת הכתיבה השנייה עליכם לתמוך בדעה שמתוארת בנושא מסויים שיוצג בפניכם.

בפרק הכתיבה עליכם להקליד את תשובותיכם במחשב.

לקריאה נוספת על מבחן TOEFL

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם

Skip to content