מבנה מבחן GMAT

בחינת ה-GMAT נמשכת שלוש שעות וחצי וכוללת שלושה חלקים עיקריים: חלק כתיבה, חלק מילולי וחלק כמותי.

פרק הכתיבה: בו אתם נדרשים לכתוב שני קטעים, באחד מהם תנתחו נושא מסויים ובשני תנתחו טיעון מסויים שיוצג בפניכם. יש לכם שלושים דקות להשלים כל קטע.

פרק כמותי: כולל 37 שאלות אמריקאיות משני סוגים: פתרון בעיות וחישובים. הזמן הכולל לפרק זה הוא 75 דקות.

פרק מילולי: כולל 41 שאלות אמריקאיות משלושה סוגים: הבנת הנקרא, שאלות היגיון ותיקון משפטים. הזמן המוקצב לפרק הוא שעה ורבע.

GMAT היא בחינה אדפטיבית. כלומר, רמת הפרקים המילולי והכמותי בה אתם נבחנים משתנה בהתאם לרמתכם. כיצד זה עובד? השאלה הראשונה שמוצגת לכם בכל אחד מהפרקים היא ברמת קושי בינונית. אם עניתם נכון על השאלה הראשונה, רמת הקושי של השאלה השנייה עולה. אם לא עניתם נכון על השאלה הראשונה, רמת הקושי בשאלה השנייה תרד. במהלך הפרק המחשב עורך אדפטציה מתמדת לרמה בה אתם נמצאים. לכן, לא כדאי לכם לנחש תשובות סתם כך אם אינכם בטוחים מה התשובה הנכונה. מוטב שתעשו אלימינציה כדי לנסות לקלוע לתשובה הנכונה. הנזק שייגרם לכם מניחוש אקראי של תשובות הוא גדול.

מכיוון שהבחינה היא אדפטיבית, כלומר המחשב בודק לאחר כל תשובה האם היא נכונה או לא, אין לכם אפשרות לחזור אחורה או לתקן את תשובותיכם לאחר שסימנתם אותן!

מהירות הפתרון: בחישוב הנקודות שלכם נלקח בחשבון גם משך הזמן שלקח לכם לפתור את השאלה. לא מספיק לענות תשובות נכונות, עליכם גם לענות עליהן כמה שיותר מהר. גורם חשוב נוסף הוא מענה על כל השאלות בבחינה- כל שאלה שלא עניתם עליה כלל גורעת מהציון שלכם באופן משמעותי.

שאלות פיילוט: חלק מהשאלות שיופיעו במבחן שלכם לא ייכללו בציון הסופי. אלו שאלות ניסיוניות, ומשמשות לצרכי סטטיסטיקה או מחקר. אין לכם דרך לדעת איזו מהשאלות ייכללו בציון שלכם ואילו לא, לכן השקיעו מאמץ בכל השאלות במידה שווה.

לקריאה נוספת על מבחן GMAT

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם

Skip to content