מבחן ה- Gmat עומד לעבור שינוי

האם ידעתם? מבחן ה-GMAT עומד להשתנות ביוני 2012! מוסדות אקדמאים ברחבי העולם ואנשי מקצוע והוראה מתחום מנהל העסקים פנו לארגון האחראי על כתיבת והעברת המבחן (GMAC) וביקשו שיערוך שינויים במבחן במטרה להעריך את יכולת הנבחנים לתפקד באקלים של שנות האלפיים, אקלים העשיר בטכנולוגיות מידע ובמידע רב וזמין שאיש עסקים טוב צריך לדעת לנתח במהירות ובצורה אמינה ונכונה.

מבחן ה-GMAT המחודש, שייכנס כאמור לתוקף בעוד כשנה, יכלול חלק חדש שכל מטרתו לבדוק את יכולתו של הנבחן להעריך, לשלב ולנתח מידע ממקורות שונים ומגוונים. ה-GMAT במתכונתו המחודשת יכלול פיתוחים טכנולוגיים ודרכי מדידה חדשות שיבואו לידי ביטוי בחלק הסקה בן 30 דקות שבו יצטרכו הנבחנים לפרש מידע. מידע זה יוצג בצורה גרפית כאשר הנבחן יתבקש לנתחו ולהעריך את התוצאות שמידע זה ינפיק. חלק זה יבחון את הכישורים ההכרחיים לאיש העסקים של ימינו שנקבעו כתוצאה מסקר שהקיף 740 חברי פקולטות בינלאומיות בולטות למנהל עסקים.

דירוג התוצאות של החלק המילולי והכמותי של ה-GMAT לא ישתנה. כמו היום, גם במבחן המחודש הנבחנים יקבלו תוצאה נפרדת עבור החיבור, ובנוסף יקבלו הנבחנים גם תוצאה נפרדת עבור חלק ההסקה החדש. האורך הכולל של מבחן ה-GMAT (שלוש וחצי שעות) לא יעבור שינוי בעקבות החידוש. כדי שהזמן המוקדש למבחן לא ישתנה, חלק הכתיבה האנליטי יועבר במתכונת יעילה יותר ויכלול רק חיבור אחד שלצורך כתיבתו ינתנו 30 דקות ולא שני חיבורים (שהזמן המוקדש לכתיבתם כיום הוא 60 דקות).

לסיכום:

חלק הכתיבה האנליטית יכלול כתיבת חיבור אחד בלבד במקום שניים בזמן של 30 דקות במקום 60 דקות.

החלק הכמותי יישאר ללא שינוי והזמן המוקדש לפתרונו יישאר 75 דקות.

החלק המילולי יישאר ללא שינוי והזמן המוקדש לפתרונו יישאר 75 דקות.

חלק הסקה משולב יתווסף למבחן וזמן הפיתרון שלו יהיה חצי שעה.

משך המבחן הכולל יישאר שלוש שעות ושלושים דקות כמו היום.

כל מה שרציתם לדעת על מבחן ה-GMAT המחודש

עובדה 1: המבחן יתחיל להיות מועבר ביוני 2012.

עובדה 2: השינוי העיקרי במבחן יהיה הכנסת חלק הסקה חדש בין 30 דקות.

עובדה 3: המבחן החדש יעריך טוב יותר את הכישורים של הנבחן לעבד ולבדוק ידע ממקורות שונים ולפרש אותו.

עובדה 4: מבחן ה-GMAT עבר שינויים רבים מאז פיתוחו הראשוני בשנות החמישים. השינוי הנוכחי במבחן ה-GMAT מגיע בעקבות סקר בין 740 חברי פקולטאות למנהל עסקים שביקשו שהמבחן יעריך בצורה טובה יותר כישורים הנדרשים לאיש העסקים הבינלאומי של ימינו.

עובדה 5: המבחן החדש אינו מבחן אדפטיבי. אבל כמו בחלקים הכמותי והמילולי, יהיה צורך לענות קודם כל על השאלה כדי שניתן יהיה להמשיך הלאה לשאלה הבאה.

בית הספר האמריקאי נערך כבר עכשיו לשינוי המצופה במבחן ה-GMAT. בית הספר נמצא בימים אלה ממש בתהליכים של עדכון מערך השיעורים של קורס ההכנה ל-GMAT במטרה לספק לתלמידיו מענה גם בימים שאחרי השינוי. בית הספר האמריקאי מחויב להצלחת תלמידיו בבחינה וככזה הוא נשאר מעודכן ביחס לכל אחד מתחומי הלימוד שבהם עוסק קורס ההכנה למבחן ה-GMAT.

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם

Skip to content