5 טיפים חשובים לעוברים ללמוד בחו"ל

לימודים גבוהים הם חלק חשוב ביותר בתהליך ביסוס הזהות שלנו בתור מומחים בתחום כלשהו וכן בתור בני אדם עצמאיים. לכן, מעבר לחו"ל למטרת לימודים מהווה שלב חשוב וקריטי ביותר עבור אנשים רבים. העולם כיום הפך להרבה יותר קטן מפעם, וניתן לנצל עובדה זו בכדי ללמוד בחו"ל, לקבל השכלה מתאימה בתחום שבו אתם רוצים לעסוק, ובין השאר גם לראות את העולם ולחוות את החיים במדינה אחרת. להלן מספר טיפים להכנה טובה למעבר לחו"ל לצורכי לימודים.

חשבו הוצאות מחייה ו\או הוצאות לימודים בכדי להיות מוכנים כלכלית

כאשר שוקלים לעבור מדינה בכדי ללמוד מקצוע, למעשה מדובר ברילוקיישן לכל דבר. ההגדרה לרילוקיישן הינה מעבר למקום חדש בשאיפות להתקדם ברמה המקצועית, ולימודים בהחלט עולים בקנה אחד עם הגדרה זו. יחד עם זאת, ההיבט הכלכלי שונה מאוד ברילוקיישן למען עבודה בהשוואה לרילוקיישן למען לימודים. בעבודה עשויים להרוויח סכומים נאים יותר מאשר בארץ (בדרך כלל זהו התמריץ), בעוד הלימודים עצמם עשויים לעלות לא מעט. במדינות אירופאיות מסוימות ישנה אפשרות ללימודים אקדמאיים בחינם גם לסטודנטים זרים, אך הוצאות המחייה אינן מכוסות ועשויות להקשות מדי ואף לפגוע בלימודים. לכן, חשוב מאוד לשקול את צעדיכם מראש ולתכנן את ההתנהלות הכלכלית שלכם היטב.

בחרו את מתכונת הלימודים העתידית

בניתן ללמוד נושאים שונים במקומות שונים בעולם, כאשר חלק מהאוניברסיטאות דורשות שכר לימודים של עד 50000 דולר בשנה, בעוד באחרים ניתן ללמוד בעלות של 5,000 דולר בלבד. כדאי לבחור מראש את תכנית הלימודים שלכם. חשוב לדעת כי בחלק מהמוסדות, על מנת להתקבל ללימודי תואר ראשון, יש צורך בקורסי הכנה מיוחדים בכדי לעבור את מבחני הכניסה למוסדות השונים. גם כאן – תכנון והכנה מראש משחקים תפקיד חשוב ביותר בהצלחה העתידית שלכם.

אל תשכחו את הבריאות

כאשר עוברים לחו"ל לתקופה ממושכת, בין אם במסגרת לימודים ובין אם במסגרת עבודה, חשוב לזכור כי אנו לא מבוטחים על ידי קופות החולים הישראליות. לכן, יש צורך לרכוש ביטוח רפואי מקיף התקף בחו"ל. אם אתם עוברים לחו"ל במסגרת עבודה או שליחות, אז סביר להניח כי המוסד אשר שולח אתכם כבר ידאג לנושא זה, אך במידה ואתם עוברים לחו"ל בעצמכם (למטרת לימודים למשל), הרי שאתם צריכים לדאוג לכיסוי רפואי מתאים בעצמכם. ישנן חברות רבות שמספקות שירותי ביטוח רפואי לחו"ל, בינלאומיות וישראליות, וחשוב לערוך סקר שוק מקיף על מנת לבחור בתכנית בעלת הכיסוי הרפואי המקיף והמתאים ביותר לצרכיכם.

לימדו את השפה המקומית ודקויות תרבותיות

אין ספק שהמדינות שבהן הכי קל לישראלים להתאקלם הן מדינות דוברות אנגלית – אנגליה, קנדה, ארה"ב, אוסטרליה וכן הלאה. יחד עם זאת, על מנת ליהנות מחיי חברה עשירים במקום ולהתאקלם מהר בסביבה החדשה מבלי לבלוט בזרות שלכם – כדאי להכיר את דקויות השפה המקומית ומספר אלמנטים חשובים בתרבות: חגים, כיצד מברכים זה את זה, כיצד פונים בנימוס ברחוב, שמות של אלמנטים חשובים בשכונה (מונית, אוטובוס, דואר, בנק – כל המקומות שתצטרכו להגיע אליהם כבר עם הגעתכם למדינה החדשה). גם אם נדמה לכם שאתם מכירים את התרבות היטב, תמיד כדאי לחזור ולחזק את הידע הזה.

חשבו מראש על עבודה שתוכלו להשיג במקום

בכדי לזכות בביטחון כלכלי כלשהו, כדאי לשקול מראש את אפשרויות התעסוקה שלכם – מה תוכלו לעשות במסגרת הלימודים על מנת להרוויח כסף לבזבוזים מבלי לפגוע בתהליך הלמידה? האם יש תחום שאתם עובדים בו כעת ותוכלו לעסוק בו גם במדינה אחרת? אם תשקלו את האפשרויות שלכם מראש, תוכלו להתחיל לפעול לכיוון זה עוד לפני המעבר. עם זאת, כדאי לבדוק שעבודה נוספת אינה מתנגשת עם התנאים למלגות השונות שקיבלתם.

בחסות דייוידשילד - ביטוח רפואי מקיף לישראלים בחו"ל

תלמידים ממליצים על שירותי הייעוץ של בית הספר האמריקאי

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם

Skip to content