מידע לגבי לימודי תעודת הוראה באנגלית

לימודים בתחום מכשירים את המורים לעתיד להשתלב בבתי ספר ובאוניברסיטאות וללמד את אחד המקצועות הנדרשים ביותר בתחום החינוך- לימודי אנגלית. במסגרת הלימודים המורים לעתיד ילמדו שיטות הוראה שונות להקניית השפה וכן ידע תיאורטי ומעשי.

מורים לעתיד אשר מוסמכים בסיום לימודיהם ומקבלים תעודת הוראה באנגלית יכולים לעסוק בהדרכה ולימודים במגוון רחב של מסגרות ולהעביר את הידע באמצעות שיטות לימוד נרחבות.

בהתאם למסלולים השונים

סטודנטים המעוניינים ללמד אנגלית במסגרות השונות נדרשים לבחור במסלולים השונים:

מסלול בית ספר יסודי בו יתמחו הסטודנטים במגוון שיטות הוראה המתאימות לילדים בכיתות יסודי. הסטודנטים יעמיקו את ההבנה שלהם תוך העמקת תשתיות הידע הלשוני בקרב הילדים.

מסלול רב גילי - במסגרת מסלול רב גילי יתמחו הסטודנטים בהעברת השפה לתלמידים בבתי ספר יסודיים וכן בבתי ספר על יסודיים. במסגרת לימודים למסלול זה, הסטודנטים יעסקו במעבר מבית ספר יסודי לחטיבת הביניים.

לסיכומו של דבר, ניתן לראות כי בשני המסלולים ייחשפו הסטודנטים לדרכים שונות של הוראה תוך שילוב דרכים חדשות ללימוד הכוללות שימוש באמצעים טכנולוגיים חדשים.

מגוון רחב של שיטות הוראה

בשונה מבעבר, כיום ניתן לראות מגוון רחב של שיטות הוראה הכוללות לא רק את השיטה הישנה – הפרונטלית, אלא גם שיטות הוראה שונות החל מלימוד בקבוצות ועד לימוד עצמאי דרך התנסות בחוויה ובסיום הלימודים הסטודנטים מקבלים תעודת הוראה באנגלית. מגוון השיטות השונות מאפשרות לציבור הסטודנטים להיחשף לדרכי לימוד שונות ולראות איזה שיטה מתאימה להם.

מהי המטרת הלימודים

בסופו של יום, הסטודנטים מקבלים תעודת הוראה, אך מטרת הלימודים היא להקנות להם הסמכה ללימוד במוסדות האקדמאיים השונים. תעודת ההוראה מוענקת מטעם משרד החינוך כאשר סטודנטים המעוניינים להתמחות בלימודי אנגלית רשאים לבחור את ההתמחות מבין הסוגים השונים הכוללים לימודי אמנות, הוראות מדעים וסוגי התמחות נוספים.

יכולת הדרכה מעשית

הלימודים מקנים יכולת הוראה והדרכה מעשית תוך שילוב נושאים שונים כגון הליכי חשיבה, התמחות והתנסות וכן יסוד בהוראה וחינוך. יש להדגיש כי קבלת תעודת ההוראה מותנית בסטאז' במוסדות הלימוד השונים ובסיום הסטודנטים מקבלים רישיון להוראה.

לימודי הוראה – לא מתאימים לכל אחד

חופשות רבות בחגים? סיום יום עבודה בשעה 14:00? שנת שבתון? אם נדמה כי לימודי הוראה נחשבים לעדיפים בשל התנאים, הרי יש לחשוב שוב ולראות את התמונה הכוללת המצביעה על עבודה רבה.

לימודי הוראה בהחלט לא מתאימים לכל אחד. כל המעוניין לעסוק במקצוע ההוראה עליו להיות בעל זיקה רבה למקצוע. אמנם תחום ההתמחות הנבחר הוא אנגלית, אך ככל שהידע רב יותר והסטודנט מוכשר בתחום החינוך, כך הוא מעשיר את קהל התלמידים שלו בעתיד ולכן סטודנטים רבים צריכים להגיע ללימודים מצוידים בידע רב ולגלות סקרנות רבה, כזו שתאפשר להם להקנות ידע לקהל רב.

תלמידים ממליצים על שירותי הייעוץ של בית הספר האמריקאי

העתיד שלך מתחיל כאן!

השאר פרטים לקביעת פגישת ייעוץ חינם

Skip to content